201910_Chapeau Rouge-79

Chapeau Rouge club Prague

Genius loci jednoho z nejstarších pražských klubů na Starém městě

Zadáním soutěže byl architektonicko-výtvarný návrh řešení prostoru I. podzemního patra hudebního klubu Chapeau Rouge.

 

Architektonicko-výtvarné řešení musí respektovat dispoziční řešení daného patra (poloha baru, dancefloor, stage, toalety, předsálí s šatnou), specifický koncept designu ostatních pater klubu a genius loci daného místa s požadavkem na vysokou odolnost použitých materiálů.

 

Klub z roku 1919 v moderním kabátu

Jeden z nejstarších pražských klubů v klasicistně-secesním domě v Jakubské ulici na Starém městě v Praze píše svojí historii již od roku 1919.

 

Klub započal svoji existenci v malé místnosti v přízemí a postupně se během let rozrostl i do dvou podzemních podlaží. Za dobu své existence byl mnohokrát upravován a přestavován a zatím poslední vrstvou úprav byla nedávná rekonstrukce prvního podzemního podlaží.

Architekti Cyril Nešleha a Dan Merta navrhli novou podobu patra zaměřeného na klubovou elektronickou hudbu. Prostor byl nejprve očištěn od všech vrstev předchozích úprav a vizuálně zklidněn. Minimalistický, až syrový vzhled interiéru vytváří pozadí pro výrazný koncept vestavěného osvětlení, které tvoří vertikální programovatelné led panely zapuštěné ve zdech.

 

Cementová stěrka na podlahu – ideální povrch pro taneční klub

Světelná instalace prochází celým řešeným prostorem klubu. Materiály použité v interiéru odpovídají náročnému provozu hudebního klubu.

 

Sklocementové obložení barových stěn, kovové konstrukce polic, šatny a djského pultu, které jsou dále kryty tahokovem, nerezové toalety a cementová stěrka podlahy odolají tomu nejnáročnějšímu užívání.

Smyslem rekonstrukce bylo také zlepšit prostorové uspořádání šatny a toalet, a tím zvětšit jejich kapacitu. Předsunutí djského pultu vytvořilo místo pro sezení a odpočinek v zadní části a zároveň zlepšilo akustiku na tanečním parketu.

Interaktivní podhledové LED osvětlení na míru

Ústředním bodem návrhu jsou výše zmíněné programovatelné led panely zapuštěné ve zdech.

 

Těchto na míru vyrobených panelů se nachází v prostoru klubu celkem 32. Pro ovládání celé světelné instalace byl vyvinut ve spolupráci s Dominikem Jančíkem nový program, který umožňuje světla na základě 3D modelu mapovat do jednotlivých segmentů. Celá instalace zároveň reaguje na hudbu hrající v klubu a pomocí algoritmů se sama vyvíjí. Jedná se o jednu z prvních instalací takového druhu umístěnou v hudebním klubu na území české republiky.

I toalety se dají udělat výjimečně

Zajímavým prvkem ulehčujícím každodenní provoz klubu jsou také nerezové samo-vymývací vany s pochozím roštem, které jsou instalovány v podlaze toalet pod záchodovými mísami a v pisoárové místnosti.

Další projekty

kontakt1@2x
Jdete do toho?

Vytvoříme tak celistvý funkční produkt, který má jednotný koncept.

PROCES REALIZACE

 • 01
  Studie
 • 02
  Projekt
 • 03
  Inženýring
 • 04
  Realizace
 • 05
  Interier
 • 06
  Identita
 • 07
  VR prohlídka
 • Architektonická studie
 • Projektová dokumentace
 • Inženýrská činnost
 • Stavba domu
 • Návrh interiéru
 • Identita značky
 • Virtuální prohlídka
01 / 07
 • 01
  Architektonická studie

  Dokážeme vaše představy zformovat do jednoduchého a účelného konceptu, který bude odrážet váš názor na život.

  Vytvoříme vám studii, jejímž obsahem bude zejména dispoziční, hmotové a materiálové řešení objektu – včetně fotorealistické vizualizace domů a videa, abyste se do prostoru dokázali vžít a zamilovali si ho.

  Nově také nabízíme možnost projít si projekt ve virtuální realitě.

 • 02
  Projektová dokumentace

  Vytvořenou studii přetransformují naši architekti do všech fází projektové dokumentace tak, aby se zachoval koncept domu a jeho výraz.

  Pohlídáme si detaily a navrhneme vám nejoptimálnější konstrukci objektu. Spolupracujeme s nejlepšími odborníky v oboru, kteří nám pomáhají udržet tu nejvyšší kvalitu technologií.

 • 03
  Inženýring

  Pomůžeme vám co nejefektivněji váš záměr projednat s dotčenými orgány státní správy a na stavebním úřadě tak, aby byly všechny strany spokojené. Vyřídíme vám všechny potřebné dokumenty, které vyžaduje stavba domu, jako je například územní souhlas nebo stavební povolení včetně kolaudace, či povolení užívání stavby.

 • 04
  Realizace

  V rámci projektu vás provedeme procesem výběru stavební firmy, případně doporučíme firmy, se kterými dlouhodobě spolupracujeme a jejichž kvalita práce je na vysoké úrovni. Při realizaci ohlídáme provedení stavby dle návrhu i její kvalitu v rámci autorského dozoru.

  Spolupracujeme jen s ověřenými společnostmi a dodavateli technologií.

 • 05
  Návrh interiéru

  Srdcem každého objektu je interiér, na který by se nemělo zapomínat.

  Je to prostor, ve kterém trávíme svůj život.

  Interiér má být vymyšlen chytře, s důrazem na detail a na míru každému člověku, aby se v něm cítil dobře. Rádi vám navrhneme interiér, který povznese váš život na jinou úroveň

 • 06
  Identita značky

  V projektech komerčních objektů či developerské výstavby jsme schopni zajistit péči o koncept a vystupování vaší značky – včetně vizuální identity společnosti, loga, nastavení sociálních sítí a užitého grafického designu.

  Vytvoříme tak celistvý funkční produkt, který má jednotný koncept prezentace na základě spojení architektury a konceptu prezentace vaší značky

 • 07
  Virtuální prohlídka

  Rádi pro Váš projekt vytvoříme virtuální prohlídku.

  Ať už se bude jednat o video showcase, nebo VR prohlídku s 3D brýlemi, Váš projekt se tak odprezentuje na vysoké kvalitativní úrovni.