Developerský projekt Vily Fragaria

Vily Fragaria

Developerský projekt Vily Fragaria

Zadáním investora bylo navrhnout na mírně svažitém pozemku o velikosti 2000 m2 s jižní orientací tři moderní vily.

Parcela byla rozdělena na tři téměř totožné pozemky s důrazem na zachování co nejvíce vzrostlé zeleně. Pozemek se nachází ve staré zástavbě v centru obce Sulice u Prahy. Okolí pozemku tvoří stará nízkopodlažní zástavba a relativně pestrá zeleň.

Mírně svažitý pozemek jako výhoda

Hlavní myšlenkou architektonického návrhu bylo využít přirozené svažitosti pozemku, domy vetknout do terénu a využít tak výhledy do krajiny skrze stávající zástavbu při zachování příjemného měřítka nově vzniklého souboru. Domy jsou osazeny v situaci tak, aby příjezdová cesta na severní hranici pozemku navazovala na první nadzemní podlaží, a celek tak výškově lépe komunikoval s okolní zástavbou. Druhé patro je pak umístěno o úroveň níže a vetknuto do svahu, čímž se vytvořilo kýžené propojení s dolní pobytovou částí zahrady, která je od příjezdové cesty úrovňově oddělena.

Otevřený obývací pokoj s výhledem do zahrady 

V prvním podzemním podlaží, které je otevřeno celou fasádou do zahrady, najdeme dva dětské pokoje s koupelnou, sklad, komoru a ložnici s vlastní koupelnou.

Moderní vila A a vila B jsou dispozičně řešeny s denní obytnou částí v I. NP na úrovni příjezdové cesty. Denní obytná zóna je koncipována jako otevřený obývací pokoj s jídelnou a kuchyní, kdy hlavní prosklené plochy jsou orientovány na J s výhledem do zahrady a krajiny. Obývací pokoj pak volně navazuje na terasu v úrovni I. NP, přes kterou se dá sejít mírným svahem do spodní části zahrady. V I. NP dále najdeme hostinský pokoj s pracovnou, koupelnu a garáž. Schody navazující na obývací pokoj vertikálně propojují obě patra. 

Celek je designově sjednocen použitím stejných fasádních materiálu, a to antracitové omítky, obkladu ze sibiřského modřínu a tmavého plechu.

Moderní vila C hmotově navazuje na dva předešlé domy, nicméně jednotlivá patra mají obrácené funkce a terasa I. NP je umístěna na východní části, tak aby se jednotliví obyvatelé areálu co nejméně vizuálně rušili. V prvním nadzemním patře je umístěna garáž, vstupní foyer, technická místnost, dva dětské pokoje s koupelnou a ložnice s vlastní šatnou a koupelnou. V prvním podzemním podlaží, jehož fasáda je kompletně orientovaná na jih a otevřena do zahrady, najdeme otevřený obývací pokoj s kuchyní a jídelnou, hostinský pokoj s pracovnou, sklad, komoru a koupelnu s toaletou. Tato dispozice bylo zvolena proto, že dům C je umístěn téměř u severní hranice pozemku a může využívat největší plochu zahrady.

Všechny domy spolu vizuálně komunikují a tvoří harmonický celek.

Udržitelná architektura

Projekt si také bere za cíl splnit dnešní předpoklady o udržitelné architektuře.

Každý dům pokrývá zelená extenzivní střecha. V areálu budou osazeny retenční nádrže na dešťovou vodu. Všechny domy disponují přípravou na venkovní žaluzie a budou zatepleny do pasivního standardu. Konstrukčně se jedná o zděný nosný systém z Porothermu se zateplením minerální vatou. Stropní konstrukce jsou navrženy z prefabrikovaných železobetonových panelů. Okenní otvory budou osazeny hliníkovými rámy s výplněmi z trojskla.

Další projekty

kontakt1@2x
Jdete do toho?

Vytvoříme tak celistvý funkční produkt, který má jednotný koncept.

PROCES REALIZACE

 • 01
  Studie
 • 02
  Projekt
 • 03
  Inženýring
 • 04
  Realizace
 • 05
  Interier
 • 06
  Identita
 • 07
  VR prohlídka
 • Architektonická studie
 • Projektová dokumentace
 • Inženýrská činnost
 • Stavba domu
 • Návrh interiéru
 • Identita značky
 • Virtuální prohlídka
01 / 07
 • 01
  Architektonická studie

  Dokážeme vaše představy zformovat do jednoduchého a účelného konceptu, který bude odrážet váš názor na život.

  Vytvoříme vám studii, jejímž obsahem bude zejména dispoziční, hmotové a materiálové řešení objektu – včetně fotorealistické vizualizace domů a videa, abyste se do prostoru dokázali vžít a zamilovali si ho.

  Nově také nabízíme možnost projít si projekt ve virtuální realitě.

 • 02
  Projektová dokumentace

  Vytvořenou studii přetransformují naši architekti do všech fází projektové dokumentace tak, aby se zachoval koncept domu a jeho výraz.

  Pohlídáme si detaily a navrhneme vám nejoptimálnější konstrukci objektu. Spolupracujeme s nejlepšími odborníky v oboru, kteří nám pomáhají udržet tu nejvyšší kvalitu technologií.

 • 03
  Inženýring

  Pomůžeme vám co nejefektivněji váš záměr projednat s dotčenými orgány státní správy a na stavebním úřadě tak, aby byly všechny strany spokojené. Vyřídíme vám všechny potřebné dokumenty, které vyžaduje stavba domu, jako je například územní souhlas nebo stavební povolení včetně kolaudace, či povolení užívání stavby.

 • 04
  Realizace

  V rámci projektu vás provedeme procesem výběru stavební firmy, případně doporučíme firmy, se kterými dlouhodobě spolupracujeme a jejichž kvalita práce je na vysoké úrovni. Při realizaci ohlídáme provedení stavby dle návrhu i její kvalitu v rámci autorského dozoru.

  Spolupracujeme jen s ověřenými společnostmi a dodavateli technologií.

 • 05
  Návrh interiéru

  Srdcem každého objektu je interiér, na který by se nemělo zapomínat.

  Je to prostor, ve kterém trávíme svůj život.

  Interiér má být vymyšlen chytře, s důrazem na detail a na míru každému člověku, aby se v něm cítil dobře. Rádi vám navrhneme interiér, který povznese váš život na jinou úroveň

 • 06
  Identita značky

  V projektech komerčních objektů či developerské výstavby jsme schopni zajistit péči o koncept a vystupování vaší značky – včetně vizuální identity společnosti, loga, nastavení sociálních sítí a užitého grafického designu.

  Vytvoříme tak celistvý funkční produkt, který má jednotný koncept prezentace na základě spojení architektury a konceptu prezentace vaší značky

 • 07
  Virtuální prohlídka

  Rádi pro Váš projekt vytvoříme virtuální prohlídku.

  Ať už se bude jednat o video showcase, nebo VR prohlídku s 3D brýlemi, Váš projekt se tak odprezentuje na vysoké kvalitativní úrovni.