Render_noc_5

Apartment building Komořanská

Residential building in the south of Prague

In accordance with the investor’s vision, a modern apartment complex was designed in the picturesque surroundings of Prague’s Modřany district.

The building is characterized by its western façade, which is decorated with a number of loggias. The western exposure offers a rich view of the Vltava valley and the warm tones of the western sun. Although externally the building follows a scythe line derived from the surrounding buildings, the internal layout of the apartments follows an orthogonal plan.

This five-storey apartment complex hosts 14 apartments that offer a modern and comfortable living space. On the top floor, a mezzanine space additionally creates ideal conditions for discerning clients.

Each apartment has been carefully designed with an emphasis on efficient use of space and ensuring abundant natural lighting and beautiful views. On the ground floor you will find the lobby and underground parking with ample spaces for the building’s residents. This helps the public space around the building to be tidier and safer.

 

Modern apartment building

The architectural design of this residential project stands out for its modern aesthetics and features. The design fully meets the strict urban, technological and social requirements.

The ground floor gives a new dimension to the parterre. Publicly accessible restaurants provide space for the entire neighbourhood. The ground floor entrance is recessed and sheltered by the mass of the upper floor. The underground parking layout offers ample parking spaces. The direct connection of the entrance area to the stair and elevator system helps the smooth vertical operation of the building.

The west façade with loggias is not only an interesting visual element, but also creates vertical articulation, provides covered outdoor space, and helps to moderate afternoon sunlight in the summer months. The orthogonal floor plan provides a practical and functional layout for the individual apartments.

The eastern part of the building connects to the garden.

The orientation brings the morning sun into it. The garden provides the residents with contact with nature. Although modest in size, it complements the scenery of the eastern views from the building and provides a space for relaxation and rest. It is simple and modern.

The project created in collaboration with BAK Development.

 

Other projects

kontakt1@2x
Jdete do toho?

Vytvoříme tak celistvý funkční produkt, který má jednotný koncept.

PROCES REALIZACE

 • 01
  Studie
 • 02
  Projekt
 • 03
  Inženýring
 • 04
  Realizace
 • 05
  Interier
 • 06
  Identita
 • 07
  VR prohlídka
 • Architektonická studie
 • Projektová dokumentace
 • Inženýrská činnost
 • Stavba domu
 • Návrh interiéru
 • Identita značky
 • Virtuální prohlídka
01 / 07
 • 01
  Architektonická studie

  Dokážeme vaše představy zformovat do jednoduchého a účelného konceptu, který bude odrážet váš názor na život.

  Vytvoříme vám studii, jejímž obsahem bude zejména dispoziční, hmotové a materiálové řešení objektu – včetně fotorealistické vizualizace domů a videa, abyste se do prostoru dokázali vžít a zamilovali si ho.

  Nově také nabízíme možnost projít si projekt ve virtuální realitě.

 • 02
  Projektová dokumentace

  Vytvořenou studii přetransformují naši architekti do všech fází projektové dokumentace tak, aby se zachoval koncept domu a jeho výraz.

  Pohlídáme si detaily a navrhneme vám nejoptimálnější konstrukci objektu. Spolupracujeme s nejlepšími odborníky v oboru, kteří nám pomáhají udržet tu nejvyšší kvalitu technologií.

 • 03
  Inženýring

  Pomůžeme vám co nejefektivněji váš záměr projednat s dotčenými orgány státní správy a na stavebním úřadě tak, aby byly všechny strany spokojené. Vyřídíme vám všechny potřebné dokumenty, které vyžaduje stavba domu, jako je například územní souhlas nebo stavební povolení včetně kolaudace, či povolení užívání stavby.

 • 04
  Realizace

  V rámci projektu vás provedeme procesem výběru stavební firmy, případně doporučíme firmy, se kterými dlouhodobě spolupracujeme a jejichž kvalita práce je na vysoké úrovni. Při realizaci ohlídáme provedení stavby dle návrhu i její kvalitu v rámci autorského dozoru.

  Spolupracujeme jen s ověřenými společnostmi a dodavateli technologií.

 • 05
  Návrh interiéru

  Srdcem každého objektu je interiér, na který by se nemělo zapomínat.

  Je to prostor, ve kterém trávíme svůj život.

  Interiér má být vymyšlen chytře, s důrazem na detail a na míru každému člověku, aby se v něm cítil dobře. Rádi vám navrhneme interiér, který povznese váš život na jinou úroveň

 • 06
  Identita značky

  V projektech komerčních objektů či developerské výstavby jsme schopni zajistit péči o koncept a vystupování vaší značky – včetně vizuální identity společnosti, loga, nastavení sociálních sítí a užitého grafického designu.

  Vytvoříme tak celistvý funkční produkt, který má jednotný koncept prezentace na základě spojení architektury a konceptu prezentace vaší značky

 • 07
  Virtuální prohlídka

  Rádi pro Váš projekt vytvoříme virtuální prohlídku.

  Ať už se bude jednat o video showcase, nebo VR prohlídku s 3D brýlemi, Váš projekt se tak odprezentuje na vysoké kvalitativní úrovni.