v2_.png0002-1280×960

Tree house

The new construction of a family house is located on a plot of land where an existing recreational building currently stands. The morphology of the land is mostly flat, enclosed on three sides by a small slope. The greatest benefit of the land is its natural character, characterized by mature pine trees. Preserving the majority of the trees was one of the main requirements of the investors, resulting in the close proximity of the house’s gable end to a mature tree. The house is positioned on the land to face the southwest and take advantage of the scenic view.

The basic idea of the house design is the intersection of two volumes. The first volume is a cube with a flat roof, positioned with its longer side facing the view. This cube is then intersected by a volume with a gable roof, oriented towards the view. In the mezzanine-level open living room with a view of the roof structure, a mezzanine floor is inserted, housing a library and storage space. The intersection of volumes is also reflected in the layout and zoning. The central part with the gable roof contains the living room, dining area, and kitchenette. The central part divides the rest of the layout into a more private zone for the owners with a bedroom, dressing room, and bathroom, and a technical zone with the house entrance and two additional rooms. The living room is connected to the garden through large sliding doors. Extensive glazing brings interesting lighting and views of the beautiful landscape. Wood predominates as the material, connecting the interior with the exterior and the surroundings of the house. Light-colored plaster is essential, complemented by dark elements in the kitchen and exposed concrete, which contributes to the modern look of the design.

The exterior material solution is predominantly neutral and light in color, combined with dark cladding in the central part, emphasizing the conceptual intention of intersecting volumes. The exterior of the building is designed in accordance with the principles of respect for the surroundings and local nature. The pine grove on the property highlights the need for drought-tolerant plant species. The client’s request was to establish a modern, minimalist garden. Even so, the pathways are made of natural stone to better blend with the context of the land. Modern elements in the garden are concentrated primarily around the pool and sunken seating area.

Other projects

kontakt1@2x
Jdete do toho?

Vytvoříme tak celistvý funkční produkt, který má jednotný koncept.

PROCES REALIZACE

 • 01
  Studie
 • 02
  Projekt
 • 03
  Inženýring
 • 04
  Realizace
 • 05
  Interier
 • 06
  Identita
 • 07
  VR prohlídka
 • Architektonická studie
 • Projektová dokumentace
 • Inženýrská činnost
 • Stavba domu
 • Návrh interiéru
 • Identita značky
 • Virtuální prohlídka
01 / 07
 • 01
  Architektonická studie

  Dokážeme vaše představy zformovat do jednoduchého a účelného konceptu, který bude odrážet váš názor na život.

  Vytvoříme vám studii, jejímž obsahem bude zejména dispoziční, hmotové a materiálové řešení objektu – včetně fotorealistické vizualizace domů a videa, abyste se do prostoru dokázali vžít a zamilovali si ho.

  Nově také nabízíme možnost projít si projekt ve virtuální realitě.

 • 02
  Projektová dokumentace

  Vytvořenou studii přetransformují naši architekti do všech fází projektové dokumentace tak, aby se zachoval koncept domu a jeho výraz.

  Pohlídáme si detaily a navrhneme vám nejoptimálnější konstrukci objektu. Spolupracujeme s nejlepšími odborníky v oboru, kteří nám pomáhají udržet tu nejvyšší kvalitu technologií.

 • 03
  Inženýring

  Pomůžeme vám co nejefektivněji váš záměr projednat s dotčenými orgány státní správy a na stavebním úřadě tak, aby byly všechny strany spokojené. Vyřídíme vám všechny potřebné dokumenty, které vyžaduje stavba domu, jako je například územní souhlas nebo stavební povolení včetně kolaudace, či povolení užívání stavby.

 • 04
  Realizace

  V rámci projektu vás provedeme procesem výběru stavební firmy, případně doporučíme firmy, se kterými dlouhodobě spolupracujeme a jejichž kvalita práce je na vysoké úrovni. Při realizaci ohlídáme provedení stavby dle návrhu i její kvalitu v rámci autorského dozoru.

  Spolupracujeme jen s ověřenými společnostmi a dodavateli technologií.

 • 05
  Návrh interiéru

  Srdcem každého objektu je interiér, na který by se nemělo zapomínat.

  Je to prostor, ve kterém trávíme svůj život.

  Interiér má být vymyšlen chytře, s důrazem na detail a na míru každému člověku, aby se v něm cítil dobře. Rádi vám navrhneme interiér, který povznese váš život na jinou úroveň

 • 06
  Identita značky

  V projektech komerčních objektů či developerské výstavby jsme schopni zajistit péči o koncept a vystupování vaší značky – včetně vizuální identity společnosti, loga, nastavení sociálních sítí a užitého grafického designu.

  Vytvoříme tak celistvý funkční produkt, který má jednotný koncept prezentace na základě spojení architektury a konceptu prezentace vaší značky

 • 07
  Virtuální prohlídka

  Rádi pro Váš projekt vytvoříme virtuální prohlídku.

  Ať už se bude jednat o video showcase, nebo VR prohlídku s 3D brýlemi, Váš projekt se tak odprezentuje na vysoké kvalitativní úrovni.