Bouzov Horizon II.

Bouzov Horizon II

Rodinný dům Bouzov Horizon II a respekt k okolní krajině

Investorova představa spočívala ve zhotovení sídla na svahu s úchvatným výhledem na Jeseníky a hrad Bouzov.

Přitom chtěl zdůraznit respekt k okolní krajině, aby se do ní budova začlenila a vycházela z ní. Zároveň bylo požadováno, aby byla zahrnuta koncepce pro druhý menší dům pro hosty níže na pozemku. Výsledkem studie jsou pak dva návrhy hlavní budovy Bouzov Horizon II.

Varianta B zachovává stejné rozložení místností, ale pracuje s kompozicí základních hmot domu na svahu jiným způsobem. 

Hlavní obytná část byla nově navržena tak, aby respektovala svažitost pozemku a nejvyšší bod výškové plynule přechází na přirozený terén louky, na níž stavíme. Římsa základná hmoty domu nyní kopíruje přirozenou linii svahu.

Nad úroveň terénu vystupuje v podstatě jen sedlová střecha. To pomáhá ze všech směrů budově splynout s profilem terénu. Vzniká tím také unikátní situace v kontextu oslunění. Umožňuje obývacímu pokoji orientaci jak směrem k úchvatné krajině, tak i ke stoupajícímu svahu.

To přináší slunce do interiéru ale i do vnitřního atria v různé denní doby. Je zde rozmanité světlo během 24-hodinového cyklu. Lamely pomáhají stínit v létě. Směrování i velikost oken naopak pomáhají prohřívat, když je slunce na obzoru níž v zimním období. 

Hmotové řešení budovy a materiály

Hmotové řešení Bouzov Horzion II je založeno na podélném hranolu prvního patra a kolmé hmotě sedlové části na něm položené.

Designové řešení domu vychází z kombinace tří základních materiálů: dřeva, kamene a antracitových částí z různých materiálů.

Střechy jedné hmoty jsou provedeny jako sedlové střechy z tmavého plechu, které elegantně přidávají kontrast celému objektu. Dvě na sebe kolmé hmoty vytvářejí efektivní a přirozené členění dispozice. Kolmá část sedlová se jak hmotově, tak materiálově chová soběstačně. Je vizuálně oddělená od podstavy.

Podstava se naopak schovává – je srovnaná přesně na úroveň terénu, má extenzivní zelené střechy ploché a tak je z určitých úhlů v podstatě neviditelná. 

Celkový dojem z objektu je založený zejména na dojmu sedlové části. Ta je výrazná, ta je kontrastní a ta propůjčuje objektu identitu.

Áčková okna jako fasádní prvek

Velká A-okna ve štítu umožňují maximální propojení interiéru s venkovním prostředím, zatímco dřevěné lamely dodávají fasádě osobitý a moderní vzhled, ale hlavně garantují, že se v obývacím pokoji bude dát žít i v letních měsících.

Velkorysé atrium, oživené vegetačními prvky, se stává srdcem domu a spojuje hlavní obytné místnosti s exteriérem. K tomu se přidává i bazén a sousedící terasa, které vytvářejí místo pro relaxaci a odpočinek v krásném prostředí s výhledem na hrad Bouzov.

Za zmínku určitě stojí i SPA segment budovy, který je velikostně v podstatě shodný s velikostí hlavní obytné části.

Další projekty

kontakt1@2x
Jdete do toho?

Vytvoříme tak celistvý funkční produkt, který má jednotný koncept.

PROCES REALIZACE

 • 01
  Studie
 • 02
  Projekt
 • 03
  Inženýring
 • 04
  Realizace
 • 05
  Interier
 • 06
  Identita
 • 07
  VR prohlídka
 • Architektonická studie
 • Projektová dokumentace
 • Inženýrská činnost
 • Stavba domu
 • Návrh interiéru
 • Identita značky
 • Virtuální prohlídka
01 / 07
 • 01
  Architektonická studie

  Dokážeme vaše představy zformovat do jednoduchého a účelného konceptu, který bude odrážet váš názor na život.

  Vytvoříme vám studii, jejímž obsahem bude zejména dispoziční, hmotové a materiálové řešení objektu – včetně fotorealistické vizualizace domů a videa, abyste se do prostoru dokázali vžít a zamilovali si ho.

  Nově také nabízíme možnost projít si projekt ve virtuální realitě.

 • 02
  Projektová dokumentace

  Vytvořenou studii přetransformují naši architekti do všech fází projektové dokumentace tak, aby se zachoval koncept domu a jeho výraz.

  Pohlídáme si detaily a navrhneme vám nejoptimálnější konstrukci objektu. Spolupracujeme s nejlepšími odborníky v oboru, kteří nám pomáhají udržet tu nejvyšší kvalitu technologií.

 • 03
  Inženýring

  Pomůžeme vám co nejefektivněji váš záměr projednat s dotčenými orgány státní správy a na stavebním úřadě tak, aby byly všechny strany spokojené. Vyřídíme vám všechny potřebné dokumenty, které vyžaduje stavba domu, jako je například územní souhlas nebo stavební povolení včetně kolaudace, či povolení užívání stavby.

 • 04
  Realizace

  V rámci projektu vás provedeme procesem výběru stavební firmy, případně doporučíme firmy, se kterými dlouhodobě spolupracujeme a jejichž kvalita práce je na vysoké úrovni. Při realizaci ohlídáme provedení stavby dle návrhu i její kvalitu v rámci autorského dozoru.

  Spolupracujeme jen s ověřenými společnostmi a dodavateli technologií.

 • 05
  Návrh interiéru

  Srdcem každého objektu je interiér, na který by se nemělo zapomínat.

  Je to prostor, ve kterém trávíme svůj život.

  Interiér má být vymyšlen chytře, s důrazem na detail a na míru každému člověku, aby se v něm cítil dobře. Rádi vám navrhneme interiér, který povznese váš život na jinou úroveň

 • 06
  Identita značky

  V projektech komerčních objektů či developerské výstavby jsme schopni zajistit péči o koncept a vystupování vaší značky – včetně vizuální identity společnosti, loga, nastavení sociálních sítí a užitého grafického designu.

  Vytvoříme tak celistvý funkční produkt, který má jednotný koncept prezentace na základě spojení architektury a konceptu prezentace vaší značky

 • 07
  Virtuální prohlídka

  Rádi pro Váš projekt vytvoříme virtuální prohlídku.

  Ať už se bude jednat o video showcase, nebo VR prohlídku s 3D brýlemi, Váš projekt se tak odprezentuje na vysoké kvalitativní úrovni.