IMG_8668

Vila Praha-východ

Dvoupodlažní Vila Praha-východ s propojením na zahradu

Vila se vyznačuje jednoduchým pravoúhlým tvarem jak v půdorysu tak v pohledech. Celý koncept budovy vychází ze dvou hlavních parametrů.

Jedním je relativně úzký pozemek a druhým výhled do krajiny.

 

Tato kritéria dávají vzniku zajímavému modernímu vzhledu a přidávají domu kvalitní estetiku.

Vila je navržena tak, aby optimálně využívala spojení s přilehlou zahradou. Propojení je znatelné zejména v místě křížení dvou základních hmot budovy, které kolmo na sebe definují prostor venkovní terasy, obývacího pokoje a otevřeného prostoru kuchyně uvnitř.

Propojená terasa, obývací pokoj a kuchyně dohromady tvoří v podstatě polovinu plochy přízemí.

Tento centrální moment funkčního členění je otevřený jak do zahrady tak do interiéru budovy a dává tak odpověď na potřebu výhledů do okolní krajiny.

Krajina se tak stává jakýmsi pozadím klientovy zahrady. Velká okna a posuvné dveře umožňují snadný a plynulý přístup do venkovního prostoru. To dává obyvatelům příležitost vychutnat si příjemné venkovní aktivity, ale i širší kontext bohaté přírody.

Efekt implementace krajiny do vnitřních prostor je ještě o trochu více patrný ve vyšším patře, kde jsou primárně dětské pokoje. Ty díky nadhledu mají větší rozhled a do okolí je tak opravdu možné koukat daleko a snadno.

Pozemek nám dal znatelný limit v jednom směru. V šířce. Budova tak reaguje na užší parcelu a v dispozici se to projevuje jako mírně podélný tvar. Pro zjednodušení tedy můžeme říci, že půdorysně se vila jeví jako obdélník.

Interiér vily je prostorný a přívětivý.

Propojení mezi vnitřním a vnějším prostředím je klíčové pro vytvoření světlého a vzdušného prostoru interiéru.

Otevřený půdorys umožňuje průchodnost mezi jednotlivými místnostmi a vytváří pocit prostornosti. Ve zmíněném křížení terasy, obývacího pokoje a kuchyně se to projevuje asi nejvýrazněji.

Ústí zde centrální chodba, čili hlavní koridor od příchodu ať už autem, či pěšky. Master ložnice je schovaná tak, aby poskytla co nejlepší podmínky ke kvalitnímu spánku. Přímo navazuje na koupelnu, což přidává na pohodlí a pokud se člověk chce stát snadno produktivním, stačí se přes chodbu dostat naproti do pracovny.

Do druhého nadzemního podlaží se snadno projde skrze nenápadné schodiště v obývacím pokoji. To doplňuje stěnu a je prakticky zalomeno do tvaru L, kdy tím nezabere ani neubere moc prostoru v místnostech, kterých se to týká. Například částečně ubere objem technické místnosti, což je v podstatě minimální problém.

Ve 2.NP se vyskytují dva dětské pokoje a koupelna. Oba pokoje disponují balkóny s jižní expozicí. Technicky vzato by budova mohla jeden z balkónů rozšířit na velkorysou střešní terasu, pokud by to bylo součástí zadání.

 

Zahrada je důležitou součástí projektu.

Vila je začleněna do okolního prostředí skrze hlavní prostory a nabízí obyvatelům krásný výhled na zeleň a přírodu ve všech částech dne, ve všech obdobích roku.

Obdélná parcela má naštěstí explicitní severo-jižní orientaci.

V podélném směru v podstatě kopíruje tyto důležité světové strany. Právě proto je dům například kolmý na směr poledního slunce. To nám usnadňuje práci se světlem a teplem z tohoto esenciálního zdroje.

Obývací pokoj, kuchyně, hlavní terasa, oblast okolo bazénu, balkony – to vše míří přímo na jih.

Dá se říct, že právě díky tomu se Vila Třemblat zdá být zalita sluncem v každou denní dobu.

Okolí objektu je opravdu bohaté na přírodní krásy včetně zmíněného bohatství světla. Okolní volné parcely umocňují výhledy a pocit prostornosti zahrady. Terasy a odpočinkové zóny jsou ideálním místem pro relaxaci a setkávání s rodinou a přáteli. Bazén je na slunci po většinu dne.

Celkově lze říci, že tato dvoupodlažní vila je moderním domem, který nabízí nejen prostor pro pohodlný život celé rodiny, ale také kvalitní propojení s přírodou. Tento architektonický projekt je skvělým příkladem toho, jak elegantně kombinovat interiér a exteriér, jak odvodit hlavní princip dispozice z jednoduchých hmot a tvarů, které jednoduše, ale efektivně, tvoří harmonický a příjemný domov.

Další projekty

kontakt1@2x
Jdete do toho?

Vytvoříme tak celistvý funkční produkt, který má jednotný koncept.

PROCES REALIZACE

 • 01
  Studie
 • 02
  Projekt
 • 03
  Inženýring
 • 04
  Realizace
 • 05
  Interier
 • 06
  Identita
 • 07
  VR prohlídka
 • Architektonická studie
 • Projektová dokumentace
 • Inženýrská činnost
 • Stavba domu
 • Návrh interiéru
 • Identita značky
 • Virtuální prohlídka
01 / 07
 • 01
  Architektonická studie

  Dokážeme vaše představy zformovat do jednoduchého a účelného konceptu, který bude odrážet váš názor na život.

  Vytvoříme vám studii, jejímž obsahem bude zejména dispoziční, hmotové a materiálové řešení objektu – včetně fotorealistické vizualizace domů a videa, abyste se do prostoru dokázali vžít a zamilovali si ho.

  Nově také nabízíme možnost projít si projekt ve virtuální realitě.

 • 02
  Projektová dokumentace

  Vytvořenou studii přetransformují naši architekti do všech fází projektové dokumentace tak, aby se zachoval koncept domu a jeho výraz.

  Pohlídáme si detaily a navrhneme vám nejoptimálnější konstrukci objektu. Spolupracujeme s nejlepšími odborníky v oboru, kteří nám pomáhají udržet tu nejvyšší kvalitu technologií.

 • 03
  Inženýring

  Pomůžeme vám co nejefektivněji váš záměr projednat s dotčenými orgány státní správy a na stavebním úřadě tak, aby byly všechny strany spokojené. Vyřídíme vám všechny potřebné dokumenty, které vyžaduje stavba domu, jako je například územní souhlas nebo stavební povolení včetně kolaudace, či povolení užívání stavby.

 • 04
  Realizace

  V rámci projektu vás provedeme procesem výběru stavební firmy, případně doporučíme firmy, se kterými dlouhodobě spolupracujeme a jejichž kvalita práce je na vysoké úrovni. Při realizaci ohlídáme provedení stavby dle návrhu i její kvalitu v rámci autorského dozoru.

  Spolupracujeme jen s ověřenými společnostmi a dodavateli technologií.

 • 05
  Návrh interiéru

  Srdcem každého objektu je interiér, na který by se nemělo zapomínat.

  Je to prostor, ve kterém trávíme svůj život.

  Interiér má být vymyšlen chytře, s důrazem na detail a na míru každému člověku, aby se v něm cítil dobře. Rádi vám navrhneme interiér, který povznese váš život na jinou úroveň

 • 06
  Identita značky

  V projektech komerčních objektů či developerské výstavby jsme schopni zajistit péči o koncept a vystupování vaší značky – včetně vizuální identity společnosti, loga, nastavení sociálních sítí a užitého grafického designu.

  Vytvoříme tak celistvý funkční produkt, který má jednotný koncept prezentace na základě spojení architektury a konceptu prezentace vaší značky

 • 07
  Virtuální prohlídka

  Rádi pro Váš projekt vytvoříme virtuální prohlídku.

  Ať už se bude jednat o video showcase, nebo VR prohlídku s 3D brýlemi, Váš projekt se tak odprezentuje na vysoké kvalitativní úrovni.