Tato kritéria dávají vzniku zajímavému modernímu vzhledu a přidávají domu kvalitní estetiku.
Vila je navržena tak, aby optimálně využívala spojení s přilehlou zahradou. Propojení je znatelné zejména v místě křížení dvou základních hmot budovy, které kolmo na sebe definují prostor venkovní terasy, obývacího pokoje a otevřeného prostoru kuchyně uvnitř.
Propojená terasa, obývací pokoj a kuchyně dohromady tvoří v podstatě polovinu plochy přízemí.
Krajina se tak stává jakýmsi pozadím klientovy zahrady. Velká okna a posuvné dveře umožňují snadný a plynulý přístup do venkovního prostoru. To dává obyvatelům příležitost vychutnat si příjemné venkovní aktivity, ale i širší kontext bohaté přírody.
Efekt implementace krajiny do vnitřních prostor je ještě o trochu více patrný ve vyšším patře, kde jsou primárně dětské pokoje. Ty díky nadhledu mají větší rozhled a do okolí je tak opravdu možné koukat daleko a snadno.
Pozemek nám dal znatelný limit v jednom směru. V šířce. Budova tak reaguje na užší parcelu a v dispozici se to projevuje jako mírně podélný tvar. Pro zjednodušení tedy můžeme říci, že půdorysně se vila jeví jako obdélník.
Otevřený půdorys umožňuje průchodnost mezi jednotlivými místnostmi a vytváří pocit prostornosti. Ve zmíněném křížení terasy, obývacího pokoje a kuchyně se to projevuje asi nejvýrazněji.
Ústí zde centrální chodba, čili hlavní koridor od příchodu ať už autem, či pěšky. Master ložnice je schovaná tak, aby poskytla co nejlepší podmínky ke kvalitnímu spánku. Přímo navazuje na koupelnu, což přidává na pohodlí a pokud se člověk chce stát snadno produktivním, stačí se přes chodbu dostat naproti do pracovny.
Do druhého nadzemního podlaží se snadno projde skrze nenápadné schodiště v obývacím pokoji. To doplňuje stěnu a je prakticky zalomeno do tvaru L, kdy tím nezabere ani neubere moc prostoru v místnostech, kterých se to týká. Například částečně ubere objem technické místnosti, což je v podstatě minimální problém.
Ve 2.NP se vyskytují dva dětské pokoje a koupelna. Oba pokoje disponují balkóny s jižní expozicí. Technicky vzato by budova mohla jeden z balkónů rozšířit na velkorysou střešní terasu, pokud by to bylo součástí zadání.
Obdélná parcela má naštěstí explicitní severo-jižní orientaci.
V podélném směru v podstatě kopíruje tyto důležité světové strany. Právě proto je dům například kolmý na směr poledního slunce. To nám usnadňuje práci se světlem a teplem z tohoto esenciálního zdroje.
Dá se říct, že právě díky tomu se Vila Třemblat zdá být zalita sluncem v každou denní dobu.
Okolí objektu je opravdu bohaté na přírodní krásy včetně zmíněného bohatství světla. Okolní volné parcely umocňují výhledy a pocit prostornosti zahrady. Terasy a odpočinkové zóny jsou ideálním místem pro relaxaci a setkávání s rodinou a přáteli. Bazén je na slunci po většinu dne.
Celkově lze říci, že tato dvoupodlažní vila je moderním domem, který nabízí nejen prostor pro pohodlný život celé rodiny, ale také kvalitní propojení s přírodou. Tento architektonický projekt je skvělým příkladem toho, jak elegantně kombinovat interiér a exteriér, jak odvodit hlavní princip dispozice z jednoduchých hmot a tvarů, které jednoduše, ale efektivně, tvoří harmonický a příjemný domov.